Ceglana_Park_II_komunikat prasowy_24.08.2022

Ceglana_Park_II_komunikat prasowy_24.08.2022
Możliwość komentowania Ceglana_Park_II_komunikat prasowy_24.08.2022 została wyłączona, 29/08/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia przekazuje mieszkania II etapu inwestycji Ceglana Park w Katowicach

Develia rozpoczyna przekazywanie nabywcom mieszkań wybudowanych w ramach II etapu osiedla Ceglana Park, realizowanego na katowickim Brynowie. 

Obraz zawierający trawa, zewnętrzne, niebo, budynek

Opis wygenerowany automatycznie

Osiedle Ceglana Park

W II etapie powstało w sumie 178 lokali w dwóch kameralnych, 3-piętrowych budynkach. Dzięki szerokiej gamie rozkładów i metraży – od 25 do nawet 120 metrów kwadratowych na dwóch poziomach – niemal wszystkie znalazły już nabywców. Pozostało 10 ostatnich gotowych mieszkań.

W aktualnej ofercie sprzedaży znajduje się ponad 150 mieszkań powstających w kolejnych fazach. Prace budowlane III etapu zakończą się jeszcze w tym roku, a przewidywany termin ukończenia IV etapu to II kwartał 2024 roku. 

Ceglana Park to jedna z najbardziej prestiżowych i unikalnych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych obecnie na terenie konurbacji śląskiej. Osiedle, zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, powstaje w myśl idei równowagi z naturą. Przy wykańczaniu budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Do wszystkich mieszkań, w zależności od kondygnacji, przypisane są ogródki, balkony lub przestronne tarasy. Do dyspozycji nabywców jest również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi. W przyziemiach niektórych budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe. 

W projekcie duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną oś komunikacyjną utworzy szeroka promenada, na końcu której zaplanowano malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia – tężni solankowej. Na terenie zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego. Ceny zaczynają się od 8299 zł brutto za metr kwadratowy.

Ceglana Park to znakomity przykład nowoczesnego osiedla, w którym kładziemy duży nacisk na komfort i ekologiczne rozwiązania. Zadbaliśmy także o bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych – stanowią ponad połowę terenu inwestycji. Otoczenie natury, wysokiej jakości architektura i atrakcyjna lokalizacja to połączenie, które jest bardzo doceniane przez mieszkańców Katowic – zdecydowana większość  lokali pierwszych etapów znalazły już swoich właścicieli. Jestem przekonany, że podobnie będzie również w przypadku kolejnych faz, które obecnie są w przygotowaniu i realizacji – komentuje Andrzej Oślizło, prezes Develia S.A. 

Mocną stroną Ceglana Park jest jego lokalizacja w katowickiej dzielnicy Brynów. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z rozbudowanej miejskiej infrastruktury. W okolicy nie brakuje sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Rodziny z dziećmi oraz miłośnicy aktywnego trybu życia docenią również bezpośrednie sąsiedztwo Katowickiego Parku Leśnego, Muchowca, Parku Kościuszki oraz powstającego nieopodal kompleksu sportowego i obiektów katowickiego AWF. Centrum miasta oddalone jest zaledwie o 2 km i można do niego szybko dojechać dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. Komfort komunikacji z innymi częściami aglomeracji zapewnia autostrada A4.

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak