Budowa II etapu Osiedla Franciszkańskiego wystartowała

Budowa II etapu Osiedla Franciszkańskiego wystartowała
Możliwość komentowania Budowa II etapu Osiedla Franciszkańskiego wystartowała została wyłączona, 21/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, inwestycje, Katowice, mieszkania, mieszkaniowe

Ruszyła realizacja drugiego etapu budowy Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach. Równocześnie właściciele mieszkań powstałych w ramach pierwszej fazy inwestycji rozpoczęli odbiór swoich kluczy.

W ostatnich dniach rozpoczęto budowę dwóch segmentów będących częścią kolejnego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego, w ramach którego powstaną 192 mieszkania. Po pełnym wygrodzeniu i uporządkowaniu całego terenu, za pomocą ciężkiego sprzętu budowlanego, przystąpiono do realizacji szerokiego wykopu niezbędnego do wylania płyty fundamentowej. Dodatkowo rozpoczęto prace makroniwelacyjne, czyli wyrównujące teren.

Zdecydowaliśmy, że drugą fazę inwestycji zrealizuje krakowski Re Bau, czyli firma odpowiedzialna za roboty budowlane w pierwszym etapie. Bardzo dobrze oceniliśmy jakość ich pracy, terminowość i dbałość o detal – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. – Jako deweloper przykładamy bardzo wiele uwagi do bieżącej koordynacji prac budowlanych. W ostatecznym rozrachunku to one, w stopniu większym nawet niż projekt architektoniczny, decydują o jakości budynku i zadowoleniu mieszkańców – dodaje.

W pierwszej kolejności, do III kwartału przyszłego roku, powstanie budynek z 96 mieszkaniami wraz z podziemnym parkingiem, komórkami lokatorskimi i wózkownią.

Osiedle Franciszkańskie jest zlokalizowane przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie. W ramach pierwszej fazy inwestycji powstał sześciokondygnacyjny budynek z 95 mieszkaniami, z których jeszcze przed zakończeniem budowy sprzedano blisko 98 proc. Docelowo Osiedle Franciszkańskie będzie liczyło około 1 000 mieszkań.

Więcej informacji o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.