Brytyjski sektor budowlany rozwija się w coraz słabszym tempie

Brytyjski sektor budowlany rozwija się w coraz słabszym tempie
Możliwość komentowania Brytyjski sektor budowlany rozwija się w coraz słabszym tempie została wyłączona, 07/07/2011, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

Czerwcowy wskaźnik wyprzedzający dla koniunktury w brytyjskim budownictwie spadł do najniższego poziomu w tym roku. PMI wyniósł 53,6 pkt wobec 54 pkt miesiąc wcześniej. Taki odczyt oznacza rozwój w branży, ale w słabnącym tempie. Najlepszą kondycją charakteryzował się segment komercyjny. Natomiast regres odnotowano w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Na osłabienie tempa wzrostu w branży wskazuje przede wszystkim słabsze tempo przyrostu nowych zamówień. Doszło również do spadku zatrudnienia. Na razie chodzi głównie o pozostawianie nie obsadzonych miejsc pracy po tych, którzy sami odchodzą z firm budowlanych albo o konieczne zwolnienia pracowników.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.