BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość wobec rosnącego rynku najmu.

BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość wobec rosnącego rynku najmu.
Możliwość komentowania BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość wobec rosnącego rynku najmu. została wyłączona, 27/01/2023, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

BPI Real Estate Poland podsumowało 2022 rok. Deweloper, należący do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, uruchomił w minionym roku 4 nowe inwestycje w Polsce, wprowadzając do sprzedaży ponad 800 mieszkań i apartamentów. Projekty Chmielna Duo w Warszawie, Czysta 4 we Wrocławiu, Panoramiqa w Poznaniu oraz Bernadovo w Gdyni dostarczą łącznie 43 tys. mkw PUM na polski rynek. 

A high angle view of buildings

Description automatically generated with low confidence

– Polska stanowi największy rynek w strukturze inwestycji deweloperskich w portfolio naszej grupy. Konsekwentnie realizujemy tu nasz plan biznesowy, który zakłada połączenie wskaźników finansowych ze wskaźnikami zrównoważonego rozwoju. W poprzednich latach skupiliśmy się na przygotowaniach do nowych inwestycji, dokonując zakupu doskonale zlokalizowanych działek w kluczowych miastach Polski. Cieszę się, że mimo trudnej sytuacji geopolitycznej na świecie, udało nam się uruchomić 4, bardzo ciekawe projekty – powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

– Polski rynek nieruchomości przechodzi obecnie zmianę od rynku kupowania mieszkań dla potrzeb własnych do zakupu ich w celach inwestycyjnych wobec rosnącego rynku najmu. Nasze projekty okazały się doskonale wpisać w ten trend, dlatego optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy w sukces ich realizacji – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Firma BPI Real Estate Poland jest obecna na polskim rynku od 2009 roku i w tym czasie zrealizowała 7 inwestycji oddając łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Są to inwestycje Bulwary Książęce we Wrocławiu, Rezydencja Barska, wolaRE, Wola Libre i Wola Tarasy w Warszawie, osiedle Vilda Park w Poznaniu i kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany w Gdańsku. 

W tym roku portfolio belgijskiego dewelopera powiększyło się o inwestycje Chmielna Duo w Warszawie, Czysta 4 we Wrocławiu, Panoramiqa w Poznaniu oraz Bernadovo w Gdyni. Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także w duchu koncepcji 15-minutowego miasta, która zakłada dostępność wszelkich usług możliwie blisko miejsca zamieszkania. Ogromnym atutem wszystkich 4 inwestycji jest również zapewnienie finansowania. Generalnym wykonawcą wszystkich 4 inwestycji jest CFE Polska, spółka należąca do tej samej silnej, belgijskiej grupy kapitałowej CFE, co BPI Real Estate Poland.

CFE to multidyscyplinarna grupa obecna w Belgii, Luksemburgu i Polsce w 4 sektorach działalności o dużym potencjale wzrostu. Grupa CFE kształtuje miasta jutra poprzez rozwój nieruchomości, instalacje specjalistyczne, budownictwo i renowacja oraz zrównoważone inwestycje. Jej poszczególne jednostki reprezentują cztery podstawowe obszary działalności grupy i we wszystkim, co robią, kierują się strategicznymi zasadami zrównoważonego rozwoju i innowacji: „razem chcemy zmieniać to, co nie jest zrównoważone lub nie jest innowacyjne i tworzyć lepszy świat dla przyszłych pokoleń”. Z obrotami w wysokości 1 125 milionów euro, ponad 3100 pracownikami oraz bogatym doświadczeniem i wiedzą zdobytymi od momentu założenia w 1880 roku, grupa CFE ma ambicje wprowadzania pozytywnych zmian poprzez skuteczne stawianie czoła wyzwaniom środowiskowym i społecznym dla dobrobyt przyszłych pokoleń. 

2022 rok był dla BPI Real Estate Poland również rokiem zmiany logo, wyznaczeniu nowych misji i wartości, a także działań CSR na rzecz Ukrainy.

– Zdajemy sobie sprawę, że stoimy w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań ekologicznych i społecznych, a działając w branży, która ma możliwość kształtowania świata, jesteśmy odpowiedzialni za dbanie o przyszłe pokolenia. Ambicją naszej spółki jest projektowanie i realizowanie innowacyjnych inwestycji łączących funkcje mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe, w sercu których jest człowiek – mieszkaniec wielokulturowego miasta przyszłości. Projektując zaś miasta przyszłości musimy mieć odwagę i podejmować decyzje, których celem jest realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich – powiedział Béranger Dumont

Dlatego też zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do czynników ESG jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio firmy. BPI Real Estate ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka (działając na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych.

– Wszystkie cztery inwestycje mieszkaniowe, które udało nam się uruchomić w 2022 roku w Polsce – Chmielna Duo w Warszawie, Czysta 4 we Wrocławiu, Panoramiqa w Poznaniu oraz Bernadovo w Gdyni są dowodem na to, że nasza firma wdraża swoje ambitne plany równiez w Polsce – dodaje z kolei Wojciech Smolak.

– Podsumowując rok, trudno nie wspomnieć, że wszystkie nasze działania odbywały się w cieniu wojny w Ukrainie. Jako firma społecznie odpowiedzialna od początku wybuchu konfliktu zbrojnego zaangażowaliśmy się w pomoc na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Podjęte przez nasz zespół działania obejmowały m.in.  wsparcie finansowe, zbiórki rzeczowe, wolontariat pracowniczy, zakup karetki ratunkowej, zaaranżowanie mieszkania dla rodziny uchodćów w naszym warszawskim biurze sprzedaży, specjalną akcję sportową #ActiveShapers na rzecz dzieci ewakuowanych do Polski z ukraińskich domów dziecka, czy donację dla samotnych matek z dziećmi uratowanych z Piastowa, który był jednym z terenów ciężko ostrzeliwanych przez rosyjskiego najeźdcę. Z licznych organizacji charytatywnych, które wsparliśmy w tym roku można wymienić m.in. Polską Akcję Humanitarną, Centrum na rzecz Praw Kobiet,  Fundację Pomocy Dzieciom Happy Kids, a także Stowarzyszenie Serdeuszko dla Dzieci  – opowiada Daria Małecka, Marketing Manager w BPI Real Estate Poland.

Chmielna Duo, Warszawa

Obraz zawierający zewnętrzne, budynek, niebo, blok mieszkalny

Opis wygenerowany automatycznie

Chmielna Duo, zlokalizowana jest w samym sercu Warszawy vis a vis najwyższego budynku w Unii Europejskiej – Varso Tower. W ofercie sprzedaży stołecznej inwestycji BPI Real Estate Poland znajdują się 243 mieszkania i apartamenty od 35 do ponad 105 mkw. , które docelowo znajdą się w dwóch budynkach. W ramach inwestycji powstanie również garaż podziemny z wjazdem od ulicy Chmielnej oraz 6 lokali usługowych w otwartym pasażu handlowym, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. Spośród udogodnień dla mieszkańców można wyróżnić recepcję, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów i myjki dla jednośladów i psów. Na ostatniej kondygnacji jednego z budynków znajdzie się ogród z drzewami i bogatą roślinnością niskopienną oraz elementami małej architektury. Na wewnętrznym zielonym dziedzińcu poza przestrzeniami wspólnymi zlokalizowane zostaną także ogródki przynależne do mieszkań usytuowanych na parterze. 

Czysta 4, Wrocław

Drugim, centralnie zlokalizowanym projektem w portfolio BPI Real Estate Poland jest Czysta 4 we Wrocławiu. Jest to już drugi po Bulwarach Książęcych, projekt belgijskiego dewelopera realizowany we Wrocławiu.  Czysta 4 powstaje na miejscu dawnej galerii handlowej w pobliżu Starego Miasta. W ofercie dewelopera znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o różnej strukturze pokoi (od 1 do 4) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. W projekcie przewidziano liczne udogodnienia dla mieszkańców jak schowki na rowery, zielony dach ze strefą do odpoczynku, recepcję i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie, a także wewnętrzny, zielony dziedziniec.

W projekcie nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania opartego o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów, dzięki ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z poprzedniego budynku (galerii handlowej) elementów kamiennej elewacji, która zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku. 

Omnie Katarzyna Maciak