Biurowce kupują zagraniczni inwestorzy

Możliwość komentowania Biurowce kupują zagraniczni inwestorzy została wyłączona, 12/05/2011, przez␣, w␣biurowe, inwestycje, komercyjne, miasta, Warszawa

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” pisze o zagranicznych inwestorach, którzy chcą kupować biurowce w Polsce. Według danych przytoczonych przez gazetę, w pierwszym kwartale wydano na nie 618 mln euro.

Według danych firmy Cushman & Wakefield, na rynku europejskim zwiększyła się aktywność funduszy, co spowodowało, że inwestycje w nieruchomości komercyjne wyniosły 28,5 mld euro. Lwią częścią inwestycji zagranicznych są transakcje związane z biurami, głównie w Warszawie. Powodem takiego stanu rzeczy jest niska podaż biurowców w miastach. Polska jednak pozostaje najbardziej atrakcyjnym krajem dla zagranicznych inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Photo by MarcinWieczorek (CC-BY)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.