Balkon /fragment książki/

Balkon  /fragment książki/
Możliwość komentowania Balkon /fragment książki/ została wyłączona, 24/05/2011, przez␣, w␣apartamenty, domy, kredyty, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, porady, prawo

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Balkonu nie wlicza się do całkowitej powierzchni mieszkania. A jest on miejscem bardzo użytecznym. Może upiększać mieszkanie jeśli umieścimy na nim rośliny, kwiaty. Może też pełnić funkcję użytkową – nadaje się na przykład do przechowywania roweru, wózka dziecięcego, suszenia prania itp. Prowadzące na balkon drzwi wpuszczają do mieszkania więcej światła. Gdy je otworzysz, także więcej powietrza.

Rodzajem balkonu jest też loggia (czytaj lodżdżia), czyli otwarta na zewnątrz wnęka. Jej szerokość jest z reguły taka jak szerokość pokoju, przy którym się znajduje, a więc większa niż klasyczny balkon. Ponieważ loggia jest po bokach oraz z góry i z dołu obudowana, zapewnia większą prywatność i lepszą ochronę przed deszczem niż balkon, co zwiększa możliwości jej wykorzystania.

Inny krewny balkonu, to „ogród zimowy” czyli oszklony balkon przeznaczony do hodowli ozdobnych roślin niezależnie od pory roku.

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.