Archicom znów przyspiesza spłatę obligacji

Archicom znów przyspiesza spłatę obligacji
Możliwość komentowania Archicom znów przyspiesza spłatę obligacji została wyłączona, 19/09/2013, przez␣, w␣deweloperzy, Headline, marketing nieruchomości

Lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego konsekwentnie redukuje swoje i tak już niskie kredyty przeznaczone na realizację wieloetapowych inwestycji. Tym razem aż o półtora roku wcześniej spłaca obligacje w kwocie ponad 5 mln złotych.

Bezpieczeństwo inwestycyjne oraz klientów jest wpisane w nadrzędne cele Grupy Archicom. Słoneczne Stabłowice oraz Wrocławska Willa to dwie oferty firmy objęte rachunkami ESCROW, najbezpieczniejszą formą finansowania dla nabywców. Obecnie dostępne mieszkania w ofercie Olimpii Port realizowane są ze środków Grupy bez kredytu. To samo dotyczy największego zrealizowanego we Wrocławiu osiedla społecznego – Czterech Pór Roku.

Przedterminowa spłata kredytu dotyczy największego osiedla apartamentowego we Wrocławiu – Ogrodów Hallera.

– Szykujemy się jednocześnie do wcześniejszego przekazania mieszkań kolejnego etapu Ogrodów Hallera. Przyszli mieszkańcy otrzymają klucze do swoich apartamentów na kilka miesięcy przed deklarowanym w umowach terminem. Odbiory lokali powinny odbywać się jeszcze w listopadzie i na początku grudnia. – zapowiada Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w Archicomie.

Co więcej, deweloper szykuje się jeszcze w tym roku do podpisywania aktów. Jeśli ten ambitny plan się ziści, to Archicom podpisze z Klientami szybciej akty, niż planował przekazywanie samych mieszkań. To ewenement w standardach branży.

Źródło: Grupa Archicom

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.