Apartament – kiedy mieszkanie zasługuje na to miano

Apartament – kiedy mieszkanie zasługuje na to miano
Możliwość komentowania Apartament – kiedy mieszkanie zasługuje na to miano została wyłączona, 16/09/2013, przez␣, w␣Headline, mieszkaniowe, nieruchomości

Mając do wyboru „apartament” i „mieszkanie” większość wolałaby zamieszkać w tym pierwszym. W Polsce jednak słowo „apartament” jest nadużywane i często odnosi się do lokalu, który jest po prostu mieszkaniem.

Według Andrzeja Kawalca z Fenix Group prawdziwy apartament to lokal znajdujący się w obiekcie o ponadprzeciętnych walorach architektonicznych, wyjątkowo korzystnie zlokalizowany i posiadający unikalny wystrój wnętrz.

Deweloperzy chcą przyciągnąć klientów sugerując, że dane mieszkanie jest apartamentem. Należy jednak pamiętać, że najczęściej są to mieszkania o podwyższonym standardzie. Lokalizacja również nie wpłynie na wzrost prestiżu, jeśli w otoczeniu znajdują się bloki zbudowane kilkadziesiąt lat wcześniej, a materiały użyte do budowy nie są najwyższej jakości.

Źródło: www.bankier.pl

Photo by Hiltondisney (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.