Amerykanie zamiast kupować będą wynajmować

Amerykanie zamiast kupować będą wynajmować
Możliwość komentowania Amerykanie zamiast kupować będą wynajmować została wyłączona, 02/09/2011, przez␣, w␣Ameryka, świat

W lipcu nastąpił spadek wydatków budowlanych w USA, ale te dane tylko na pierwszy rzut oka były bardzo rozczarowujące. Towarzyszyła im wyraźna rewizja w górę danych za poprzedni miesiąc. O ile więc w ujęciu miesięcznym nastąpił spadek o 1,3% po wzroście o 1,6% w czerwcu, to w skali rocznej doszło do symbolicznej poprawy. Wyniosła 0,1%, ale był to pierwszy wzrost od kilkudziesięciu miesięcy. Do progresu przyczynił się sektor prywatny—w segmencie mieszkaniowym wydatki zwiększyły się o 5,3%, a w niemieszkaniowym o 5,7%. Natomiast wydatki związane z infrastrukturą publiczną poszły w dół o 8,8%. Elizabeth Duke, członkini Rezerwy Federalnej, zaproponowała, by w obliczu wciąż dużej liczby domów, które mogą zostać przejęte przez instytucje finansowe od niespłacających kredytów hipotecznych, wprowadzić system wynajmowania takich nieruchomości. Nie trafiałyby wtedy na rynek i nie wywierały presji na ceny domów, utrudniając odzyskanie przez rynek nieruchomości lepszej formy.

Źródło: Home Broker Daily

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.