7,7 mln zł na przebudowę łódzkich zabytków

7,7 mln zł na przebudowę łódzkich zabytków
Możliwość komentowania 7,7 mln zł na przebudowę łódzkich zabytków została wyłączona, 27/02/2014, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, miasta

Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu to miejsce, które będzie skupiało najważniejsze instytucje związane z biznesem w regionie łódzkim. Miasto wyda 7,7 mln zł na przystosowanie zabytkowych budynków przy ul. Narutowicza do potrzeb przedsiębiorców. Znajdą się tam siedziby m.in. Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Inkubatora Przedsiębiorczości.

Oprócz ŁARR w zagospodarowanym obiekcie powstaną też Inkubator Przedsiębiorczości, Klaster Nowych Technologii, a także inne organizacje zajmujące się rozwojem przedsiębiorczości w regionie.

Remontowany kompleks ma powierzchnię 3,2 tys. mkw. W jego skład wchodzą willa, fabryka, łącznik, budynek produkcyjny i warsztatowy. Prace będą prowadzone pod okiem konserwatora zabytków. Remont potrwa do 2015 r.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Zorro2212 (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.