46 miesięcy recesji w irlandzkim budownictwie

Możliwość komentowania 46 miesięcy recesji w irlandzkim budownictwie została wyłączona, 14/04/2011, przez␣, w␣nieruchomości, świat

 

Marcowe wyniki irlandzkiego budownictwa nie zachwyciły. Indeks aktywności w tej branży obniżył się do 46,1 pkt z 47,8 pkt miesiąc wcześniej. Był to 46. kolejny miesiąc, kiedy wskaźnik pozostawał poniżej 50 pkt, oddzielających rozwój od regresu w sektorze. Do marcowego spadku przyczynił się przede wszystkim segment mieszkaniowy. W segmencie komercyjnym nastąpiła niewielka poprawa, odbicie z bardzo niskich poziomów kontynuowało też budownictwo infrastrukturalne. Podobnie, jak w Niemczech uwagę zwracało przyspieszenie wzrostu cen produkcji.

Źródło: Home Broker Daily
Photo by Chad K (CC:BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.