Zmiany w RnS coraz bliżej

Zmiany w RnS coraz bliżej
Możliwość komentowania Zmiany w RnS coraz bliżej została wyłączona, 15/07/2011, przez␣, w␣finanse, mieszkania, mieszkaniowe, porady

We czwartek sejmowa komisja zaakceptowała poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu rodzin. Oznacza to oficjalne zakończenie udzielania nowych kredytów z dopłatą 31 grudnia 2012. Realnie, po obniżeniu wskaźników, kwalifikujących mieszkania do programu, kredyty będą trudno osiągalne już za kilka tygodni. Według obliczeń Home Broker w Warszawie limit ceny mieszkania  na rynku wtórnym spadnie z 9800 do około 5600, we Wrocławiu z 6900 do ok. 3900, w Krakowie z 6600 do 3700, w Poznaniu z 7180 do 4100.

Jest szansa, iż zmiany RnS wpłyną na obniżenie cen mieszkań. Z pewnością obniżki nie będą tak duże aby zrekompensować potencjalnym kredytobiorcom utratę możliwości zaciągnięcia preferencyjnego kredytu. Jeśli więc ktoś poważnie rozważa zakup mieszkania powinien rozważyć przyspieszenie tej decyzji.

 

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.