Zimowe oblicze Świerkowej Polany

Zimowe oblicze Świerkowej Polany
Możliwość komentowania Zimowe oblicze Świerkowej Polany została wyłączona, 23/01/2013, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Choć za oknem zimowa aura, to prace przy budowie drugiego etapu Osiedla Świerkowa Polana idą zgodnie z harmonogramem. Mieszkania w Robakowie trafią do nowych właścicieli już wiosną 2013 roku.

 

Największym wrogiem budowy podczas zimy są siarczyste mrozy. Gdy słupek rtęci spada kilkanaście stopni poniżej zera, życie na budowie zamiera. Jednak na razie warunki atmosferyczne dla deweloperów nie są tak złe jak w latach poprzednich i większość robót wciąż można wykonywać. – Planując harmonogram prac budowlanych zawsze bierzemy poprawkę na warunki atmosferyczne podczas zimy, tak by termin oddania inwestycji nie był zagrożony. Dokładamy wszelkich starań, by realizowany obiekt został doprowadzony do stanu surowego zamkniętego, aby możliwe było prowadzenie prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Jeżeli budowa nie jest na tym etapie, zabezpieczamy obiekt, by nie był on narażony na ekstremalne warunki atmosferyczne – mówi Tadeusz Kaczmarek, dyrektor techniczny firmy Skaland. W większych mieszkaniach o powierzchni 72 mkw. wykonane są już prace instalacyjne, tynki wewnętrzne i posadzki. Mniejsze lokale o powierzchni 64 mkw. zostały przygotowane do zimy, jednakże prowadzone są w nich prace wykończeniowe adekwatne do warunków atmosferycznych.

Świerkowa Polana II to inwestycja, w której dostępne są mieszkania 3 oraz 4 – pokojowe. Na dwóch poziomach o powierzchni od 64 do 72 mkw. znajduje się salon, kuchnia, dwie łazienki oraz dwie lub trzy sypialnie. – Cechą wyróżniającą nasze inwestycję jest to, że każdy z lokali ma własny ogródek i dwa miejsca parkingowe. Obecnie mieszkania trzypokojowe z ogrodem oferujemy w promocyjnej cenie już od 235 tys. Co ważniejsze, każdy z lokali wyposażony jest w instalację inteligentnego mieszkania, umożliwiającą zdalne zarządzanie urządzeniami elektrycznymi za pomocą telefonu komórkowego, komputera, lub tabletu – mówi Piotr Swoboda, prezes firmy Skaland. Inwestor w drugim etapie osiedla przewiduje realizację łącznie 140 mieszkań. Część z lokali przystosowanych będzie do prowadzenia działalności handlowo-usługowej. Ponadto firma Skaland zadba o pełną infrastrukturę osiedla z drogą, miejscami parkingowymi, oświetleniem oraz placem zabaw dla dzieci. Samo Robakowo, w którym znajduje się inwestycja ma pełną infrastrukturę niezbędną do życia. Znajdziemy w nim szkołę, kościół i sklepy. Miejscowość od stolicy Wielkopolski dzieli zaledwie kilkanaście minut drogi trasą katowicką.

Dobrze zaplanowana praca przy realizacji inwestycji powoduje, że sezon zimowy nie stanowi przeszkody do oddania mieszkań w terminie. Wiele prac wykończeniowych można prowadzić wewnątrz budynków, gdy te są dogrzewane.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych