Zbliża się studencki wynajem

Zbliża się studencki wynajem
Możliwość komentowania Zbliża się studencki wynajem została wyłączona, 28/07/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, wynajem

W ankiecie przeprowadzonej w serwisie www.szybko.pl 69% spośród 200 studentów stwierdziło, że spotkali się z niechęcią ze strony właścicieli mieszkań. Nadal, mimo dużej podaży mieszkań na wynajem, stagnacji a wręcz spadkowi kosztów wynajmu, pokutuje stereotyp studenta jako trudnego i niepożądanego lokatora.

Stereotypy są po to, by je przełamywać, a zbliżające się tygodnie to najlepsza okazja aby skutecznie wynająć mieszkanie, za korzystną cenę. Podstawowym argumentem za wynajmem studentom jest fakt, iż generują oni bardzo duże zapotrzebowanie, w stosunkowo krótkim czasie, co nieco podnosi ceny. 58% ankietowanych studentów wynajmuje mieszkania wspólnie ze znajomymi a kolejnych 9% samodzielnie. Jeśli przełożyć to na liczby bezwzględne uzyskujemy 1 200 000 osób, które są zdecydowane na wynajem.

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.