Zamiast Muzeum Kolejnictwa – Centrum Cywilizacji

Zamiast Muzeum Kolejnictwa – Centrum Cywilizacji
Możliwość komentowania Zamiast Muzeum Kolejnictwa – Centrum Cywilizacji została wyłączona, 29/02/2012, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, nieruchomości, regiony, sprzedaż, Warszawa

Ferdynand Ruszczyc, dyrektor Muzeum Kolejnictwa chce na jego miejscu stworzyć Centrum Techniki i Cywilizacji. Placówka od dawna boryka się z problemami, ponieważ teren, na którym znajduje się muzeum formalnie należy do PKP. Do tej pory nie doszło do ugody w sprawie zmiany lokalizacji obiektu. Dyrektor wolał więc zmienić przeznaczenie terenu, w ten sposób może uniknąć zmiany bardzo korzystnej lokalizacji.

Muzeum zajmuje 6 hektarów z 16-hektarowej działki PKP. Polskie Koleje zdecydowały, że jeśli placówka chce pozostać w tym miejscu musi grunty wykupić. To prawdopodobnie nie dojdzie jednak do skutku ze względu na wysokie ceny gruntów w centrum Warszawy.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by wassen (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.