Zakłady w Puławach zakończyły inwestycję

Możliwość komentowania Zakłady w Puławach zakończyły inwestycję została wyłączona, 22/04/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lubelskie, miasta, regiony

Dokładnie w 50-rocznicę utworzenia Zakładów Azotowych „Puławy”, spółka świętuje zakończenie jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat. Inwestycja kosztowała blisko pół mld złotych. Zbudowano nową tlenownię i instalację do separacji powietrza.

Wydajność nowej tlenowni wynosi 295 tys. m3 tlenu/rok. Wykorzystanie tlenu z nowej instalacji pozwala na obniżenie zużycia gazu do produkcji amoniaku (ok. 5,4%) oraz amoniaku na instalacji mocznika o ponad 3,5%.

Budowa instalacji do separacji powietrza była pierwszą inwestycją przeprowadzoną w obrębie puławskiej podstrefy SSE „Starachowice”. Aparaty do instalacji w Puławach, wyprodukowane przez Air Liquide w Chinach, dotarły drogą morską z portu w Szanghaju do Gdańska i dalej Wisłą w okolice Puław.

Źródło: Zakłady Azotowe „Puławy”

 

Tagi:␣
frontphotoSlider

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.