Za podatek od nieruchomości zapłacimy więcej

Za podatek od nieruchomości zapłacimy więcej
Możliwość komentowania Za podatek od nieruchomości zapłacimy więcej została wyłączona, 04/01/2016, przez␣, w␣finanse, Headline, mieszkania, nieruchomości, podatki, porady, prawo

Od 1 stycznia 2016 roku w życie weszły przepisy, które mówią, że podatek od nieruchomości będzie trzeba płacić również od części wspólnych budynku. Mieszkańcy będą więc musieli zapłacić podatek od korytarzy, klatek schodowych czy placów zabaw.

Na zmianie tej skorzystają natomiast osoby, które nie posiadają garażu. Do tej pory za tę część wspólną musieli płacić wszyscy mieszkańcy. Teraz natomiast zapłacą ci, którzy faktycznie z niego korzystają. Dodatkowy podatek od części wspólnej nie uderzy aż tak mocno w kieszeń mieszkańców.

Najbardziej na tych zmianach stracą jednak centra handlowe, ponieważ stawki podatkowe są dla nich dużo wyższe niż w budynkach mieszkalnych. Wcześniej budynki wielkopowierzchniowe stosowały dopuszczaną przez prawo optymalizację podatkową.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: finanse.wp.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.