Wzrost fortuny Henderson Land

Wzrost fortuny Henderson Land
Możliwość komentowania Wzrost fortuny Henderson Land została wyłączona, 08/03/2013, przez␣, w␣Azja, świat, Uncategorized

Fortuna Lee Shau Kee, szefa Henderson Land, wzrosła o ponad 2 mld dolarów ponieważ akcje kontrolowanego przez niego dewelopera z branży nieruchomości drożały proporcjonalnie do rosnących cen nieruchomości w Hongkongu.

W tym roku Lee oczekuje dalszegowzrostu popytu, pomimo podejmowanych przez władze Hongkongu prób schłodzenia rynku za pomocą wyższych podatków dla cudzoziemców i ograniczeń w kredytach hipotecznych.

Lee lobbowal niedawno za zniesieniem kosztownych opłat za ziemię rolną, tak aby Henderson mógł budować po bardziej przystępnych cenach. Na początku kariery jego partnerem biznesowym był Kwok Tak-seng, założyciel Sun Hung Kai Properties.

Źródło:

https://www.forbes.pl

Tagi:␣
front

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.