Wyjaśnienie czwartkowego pożaru Warsaw Spire

Wyjaśnienie czwartkowego pożaru Warsaw Spire
Możliwość komentowania Wyjaśnienie czwartkowego pożaru Warsaw Spire została wyłączona, 04/07/2014, przez␣, w␣biurowe, Headline, komercyjne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

W czwartkowe popołudnie płonął wieżowiec Warsaw Spire w Warszawie. Pożar wyglądał spektakularnie, choć okazał się nie być poważnym problemem. Jak poinformował inwestor – firma Ghelamco – powodem incydentu było nieostrożne posługiwanie się palnikiem przez jednego z pracowników.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu: – Wczoraj 3 lipca b.r., około godziny 16.00 na terenie budowy Warsaw Spire w Warszawie, na budynku C (kondygnacja L17) podczas wykonywania prac izolacyjnych przez podwykonawcę doszło do zaprószenia ognia. Folia okalająca paletę ze styrodurem zajęła się ogniem od odłożonego na moment palnika używanego przez pracowników do zgrzewania papy. Obecni na miejscu pracownicy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą. Z uwagi na silny wiatr i rozprzestrzeniający się dym, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a na miejsce przybyła staż pożarna. Sytuacja została opanowana w ciągu 15 minut.

W wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba, a firma nie poniosła większych strat materialnych.

Sprawdź aktualne ceny wynajmu biur w Warszawie

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by mamik (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.