Wrocławianie znaleźli sposób na pogodzenie braku czasu z aktywnym trybem życia

Wrocławianie znaleźli sposób na pogodzenie braku czasu z aktywnym trybem życia
Możliwość komentowania Wrocławianie znaleźli sposób na pogodzenie braku czasu z aktywnym trybem życia została wyłączona, 03/10/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Wrocław

Własny park, klub bilardowy, fitness czy ścieżki rowerowe – taką ofertę Archicomu wybiera co 10 kupujący nowe mieszkanie we Wrocławiu.

Ostatnie miesiące na rynku nieruchomości potwierdzają, że w lokalnych preferencjach mieszkaniowych coraz większe znaczenie ma kontekst i detal. Można dziś mówić nie o zakupie wyłącznie lokalu, lecz o wyborze stylu życia, jaki umożliwia jego bezpośrednie otoczenie.

Podsumowanie wyników kwartalnych wskazuje, że rekordowo przybywa mieszkańców na inwestycjach wyposażonych ponad standard, o wartości transakcyjnej akceptowanej przez klientów.Zyskują zatem osiedla wyposażone w fitnessy, boiska, ze ścieżkami rowerowymi włączonymi w sieć ścieżek miejskich i z własnymi parkami, skwerami jako miejscem odpoczynku. Również całodobowa ochrona i umiejscowienie inwestycji w bezpiecznych, lubianych dzielnicach miasta pomaga takim miejscom utrzymywać status najbardziej poszukiwanych do życia na wrocławskim rynku mieszkaniowym.

W trzecim kwartale tego roku Archicom odnotował sprzedaż 170 mieszkań na tego typu inwestycjach – głównie na osiedlach Olimpia Port, Cztery Pory Roku, Słoneczne Stabłowice i Ogrody Hallera. To stanowi ponad 10% całego wrocławskiego rynku. Sprawdza się konsekwentnie realizowana polityka oferowania mieszkań na osiedlach o podwyższonym standardzie, lecz w cenach poniżej średniej rynkowej.

Idea kompleksowych zespołów mieszkaniowych, które odpowiadają na codzienne potrzeby mieszkańców jest coraz częściej doceniana przez nabywców:

– Obserwujemy, że przyspieszające tempo życia wymaga od nas – mieszkańców, Wrocławian -podejmowania wyborów praktycznych, które pozwalają zyskać na czasie. Stąd nasze koncepcje osiedli zorientowanych społecznie, gdzie mając do dyspozycji niewiele czasu wolnego, nadal wszystko możemy mieć pod ręką. Nasi klienci szukają dziś odpowiednika „salonu”, rozumianego jako strefy codziennych zdarzeń, także poza ścianami własnego „M” – tłumaczy Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w Archicomie.

Tuż przy budynkach można zatem pograć w siatkówkę z sąsiadami, a w parku lub na licznych placach zabaw spotkać rodziców i dzieci. Biegacze (choćby i przed pracą) tuż za progiem mieszkania mają dostęp do tras wśród terenów zielonych, a gdy popołudnie jest słoneczne – dalsze kierunki, dostępne siecią ścieżek rowerowych. Tego typu osiedla wraz ze swoim rozwojem wzbogacają się też o kolejne funkcje publiczne – sklepy, kameralne knajpki, placówki przedszkolne czy usługi. Mając kilka chwil dziennie dla siebie i rodziny nadal można spędzać je w sposób wygodny i aktywny.

Potwierdzeniem bezpieczeństwa transakcji na tak funkcjonujących osiedlach jest fakt, że inwestycje realizowane są w oparciu o rachunek zastrzeżony ESCROW. Co więcej, dobrze skalkulowana oferta może zaoferować tu mieszkanie w limitach kwotowych pozwalających na dopłatę MdM.

Omnie ARCHICOM Holding Sp. z o.o.

Grupa Archicom jest liderem wśród deweloperów na rynku wrocławskim. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Obecnie realizuje największy komplekstbiurowy we Wrocławiu „West Forum” oraz 4 samodzielne urbanistycznie osiedla społeczne. Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.