Wisher Enterprise rusza z nową inwestycja we współpracy z Cushman & Wakefield

Wisher Enterprise rusza  z nową inwestycja we współpracy z Cushman & Wakefield
Możliwość komentowania Wisher Enterprise rusza z nową inwestycja we współpracy z Cushman & Wakefield została wyłączona, 08/04/2014, przez␣, w␣biurowe, deweloperzy, Facebook, Headline, inwestycje, komercyjne, kredyty, nieruchomości

Firma Cushman & Wakefield przygotowała projekt architektoniczny i kierowała procesem pozyskania pozwolenia na budowę dla nowej inwestycji biurowej firmy Wisher Enterprise, która powstanie przy ulicy Grzybowskiej 43 w Warszawie. Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec kwietnia lub początek maja 2014 r. Przewidywana data oddania budynku do użytku to przełom drugiego i trzeciego kwartału 2015 r.

 Działka, na której zrealizowana zostanie inwestycja, znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Grzybowskiej i Waliców, w sąsiedztwie Mennicy Polskiej. 13-piętrowy budynek dysponować będzie czterema kondygnacjami podziemnymi i 105 miejscami parkingowymi. Powierzchnia najmu wyniesie prawie 11 tys. mkw. Główne wejście do budynku oraz część handlowo-usługowa znajdować się będzie od ulicy Grzybowskiej. Każdy z lokali handlowych na parterze posiadać będzie oddzielne wejście.

 Deweloperem jest spółka Wisher Enterprise, która we Wrocławiu buduje również kompleks biurowo-hotelowo-usługowy Silver Tower przy placu Konstytucji 3 Maja, obok Dworca Głównego PKP.

 Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy inwestycji przy ul. Grzybowskiej. Projekt został opracowany przez architektów Cushman & Wakefield.

 „Naszą intencją było połączenie kreatywności naszych projektantów z ogromnym doświadczeniem, które mamy jako zarządcy nieruchomości i negocjatorzy wynajmu powierzchni. Dzięki temu powstał budynek, który, mamy nadzieję, będzie efektownie wyglądał i efektywnie funkcjonował dla najemców”– powiedział Tomasz Daniecki, dyrektor działu zarządzania projektami w firmie Cushman & Wakefield.

Do dotychczasowego zakresu usług świadczonych przez firmę Cushman & Wakefield dla inwestycji przy ul. Grzybowskiej należało opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej, w skład której wchodzi koncepcja inwestycji, projekt budowlany i projekt wykonawczy. Firma odpowiadała także za wszystkie niezbędne uzgodnienia i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Projekt opracował zespół kierowany przez arch. Jacka Zuba i arch. Marka Demianiuka z działu zarządzania projektami.

Dział zarządzania projektami firmy Cushman & Wakefield świadczy szeroki zakres usług doradztwa technicznego dla najemców i deweloperów nieruchomości komercyjnych oraz usług związanych z projektowaniem architektonicznym. Cushman & Wakefield opracowuje dokumentację projektową oraz aktywnie prowadzi proces uzyskiwania pozwoleń i decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Specjalizuje się również w procesie due diligence technicznego budynków. Dział zarządzania projektami w polskim oddziale Cushman & Wakefield, w ramach międzynarodowych struktur firmy, wchodzi w skład Client Solutions Group, która zatrudnia ponad 5 tys. pracowników na całym świecie. Portfolio polskich projektów obejmuje m.in. projekty wnętrz Galerii Mazovii w Płocku i centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie oraz projekty kubaturowe Galerii Bursztynowej w Ostrołęce i Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim.

Więcej informacji na temat inwestycji komercyjnych znajdziesz TUTAJ

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.