Wiosna na rynku mieszkaniowym

Możliwość komentowania Wiosna na rynku mieszkaniowym została wyłączona, 31/05/2011, przez␣, w␣finanse, inwestycje, mazowieckie, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, Warszawa

Jak podaje portal www.abc.com.pl, w ciągu ostatnich miesięcy, negocjując cenę mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie można ją było obniżyć średnio o 2,1 proc. Nie jest to wynik zadowalający dla kupującego. Ponadto, w 27 proc. przypadków sprzedający w ogóle nie chcieli obniżyć ceny.

Okazuje się, ze przeciętne mieszkanie, które można sprzedać w ciągu 30 dni to lokal dwupokojowy o powierzchni 42 m kw. , w średniej cenie 7800 zł za metr.

Aż 93 proc. mieszkań sprzedanych w marcu i kwietniu kwalifikuje ich nabywców do udziału w programie Rodzina na Swoim. Wysokie ceny w Warszawie powodują, że znalezienie mieszkania, spełniającego kryterium uzyskania dopłaty państwowej nie sprawia problemów.

 

Źródło: www.abc.com.pl

Photo by Mydliczek (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.