Wielka płyta wciąż cieszy się popularnością

Wielka płyta wciąż cieszy się popularnością
Możliwość komentowania Wielka płyta wciąż cieszy się popularnością została wyłączona, 29/04/2013, przez␣, w␣marketing nieruchomości, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Uncategorized

1350210_97639416 (1)Z badań wynika, że ośmiu na dziesięciu klientów szuka mieszkań w płycie. Są one tańsze od nowoczesnych lokali o ok. 12 proc. Masowego burzenia blokowisk nie będzie. W blokach z wielkiej płyty jest w Polsce ok. 4 mln lokali. Mieszka w nich ok. 12 mln osób.  Wielka płyta to głównie sypialnie dużych miast. Spośród miast wojewódzkich największy udział wielkopłytowych lokali w ogólnej liczbie mieszkań notowany jest w Kielcach i Rzeszowie. Mieszkania zbudowane w latach 1971–1988 stanowią tam odpowiednio 44 i 43 proc. Z kolei dział wielkopłytowych mieszkań w ogólnej liczbie transakcji zawartych w czwartym kwartale ub.r. na rynku wtórnym to prawie 33 proc., co dowodzi popularności tego typu lokali mieszkalnych.

Źródło:

https://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.