Wielka niewiadoma po obniżce ratingu USA

Możliwość komentowania Wielka niewiadoma po obniżce ratingu USA została wyłączona, 08/08/2011, przez␣, w␣Ameryka, nieruchomości, świat

Agencja S&P zdecydowała się na obniżkę ratingu Stanów Zjednoczonych. Ekonomiści jednak uważają, że nie jest to wydarzenie przełomowe. Ostateczne rozstrzygnięcie w tym względzie będzie należało do rynków finansowych, szczególnie do obligacyjnych. W ostatnich tygodniach zaskakiwał rynek papierów skarbowych i korporacyjnych. Ucieczka inwestorów z tych rynków byłaby ostatecznym potwierdzeniem destabilizacji. Inwestorzy mogą jednak uznać, że ryzyko obligacji skarbowych rzeczywiście się podniosło, ale nie przekłada się to na wycenę papierów komercyjnych z najwyższymi rantinami. Taka polityka miałaby jednak krótkotrwałe konsekwencje. Wzrost rentowności obligacji skarbowych jeszcze bardziej utrudniłby walkę z długami publicznymi i czynił ją jeszcze bardziej kosztowną jeśli chodzi o negatywne oddziaływanie na koniunkturę gospodarczą. Nie wiadomo jednak co dalej będzie działo się z dolarem, który ma kluczowe znaczenie dla atrakcyjności rynku surowców.

Źródło: Home Broker Daily

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.