We Wrocławiu powstanie Centrum Historii

We Wrocławiu powstanie Centrum Historii
Możliwość komentowania We Wrocławiu powstanie Centrum Historii została wyłączona, 13/04/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, nieruchomości, Wrocław

W ubiegły piątek zainaugurowano budowę Centrum Historii Zajezdnia. Centrum powstanie w miejscu, gdzie w 1980 r. rodziła się dolnośląska „Solidarność”. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2016 r.

Centrum Historii Zajezdnia powstanie w historycznej zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie podczas strajków w sierpniu 1980 r. rodziła się dolnośląska „Solidarność”. Centrum będzie prowadzone przez wrocławski Ośrodek „Pamięć i Przyszłość. Przebudowa historycznej zajezdni i jej adaptacja na cele wystawiennicze ma kosztować 36 mln zł.

Centrum Historii Zajezdnia jest jednym z projektów związanych z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, który Wrocław będzie piastował w 2016 r. Centrum powstanie m.in. dzięki dotacji w wysokości 15 mln zł pochodzącej z tzw. funduszu norweskiego.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.