Warszawska Galeria Mieszkaniowa

Warszawska Galeria Mieszkaniowa
Możliwość komentowania Warszawska Galeria Mieszkaniowa została wyłączona, 13/06/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, porady, Warszawa

Wyselekcjonowana oferta małych i średnich mieszkań w przystępnej cenie, spotkanie poszukujących mieszkań z deweloperami w przyjemnym miejscu w centrum Warszawy, specjalne rabaty, pomoc doświadczonego doradcy i możliwość zaciągnięcia kredytu z rządową dopłatą – to wszystko w jednym miejscu w ramach „Warszawskiej Galerii Mieszkaniowej”. Impreza organizowana przez Home Broker poświęcona jest programowi „Rodzina na swoim”.

Szukasz mieszkania, które można kupić na kredyt z rządową dopłatą? Straciłeś już mnóstwo czasu jeżdżąc od inwestycji do inwestycji? Nie potrafisz dojść z deweloperem do porozumienia w sprawie ceny? A może odwiedziłeś już niejedne targi mieszkaniowe, ale z prezentowanej tam oferty nie potrafiłeś wybrać nic dla siebie?

Znacznie więcej niż targi

Specjalnie dla takich osób Home Broker organizuje pierwszą „Warszawską Galerię Mieszkaniową”. To wyjątkowe wydarzenie planowane jest na 14-15 czerwca. Od klasycznych targów mieszkaniowych różni nas wiele:

  • Bezpłatny wstęp
  • Tylko wyselekcjonowana oferta mieszkań o metrażu do 75 m kw. i cenie pozwalającej skorzystać z pomocy rządu przy spłacie kredytu
  • Możliwość zaciągnięcia kredytu z rządową dopłatą w jednym z 17 banków
  • Możliwość ustalenia ostatecznej ceny na miejscu
  • Kameralne warunki do rozmowy
  • Profesjonalne doradztwo w negocjacjach i przy transakcji
  • Organizator nie jest tylko administratorem powierzchni, ale doświadczonym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi

Udział w „Warszawskiej Galerii Mieszkaniowej” może wziąć każdy, kto chce kupić mieszkanie. Impreza jest szczególnie interesująca dla osób, które zamierzają skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu, czyli kredytu z rządową dopłatą. Przez osiem lat państwo pokrywa koszt połowy odsetek od takiego kredytu. Nie każda oferta mieszkań na rynku pierwotnym pozwala jednak na skorzystanie z programu „Rodzina na swoim”. Kredyt z dopłatą można bowiem zaciągnąć tylko na zakup mieszkania o powierzchni do 75 m kw. Jest też limit cenowy, który w Warszawie wynosi 9816,1 zł za metr kwadratowy.

Ostatni dzwonek?

W parlamencie toczą się prace nad nowelizacją przepisów dotyczących „Rodziny na swoim”. Jeśli miałaby ona wejść w proponowanym obecnie kształcie, dostępność nowych mieszkań, które można kupić na kredyt z dopłatą, spadłaby znacząco. Według szacunków Home Broker, w Warszawie zaledwie 12% lokali deweloperskich spełniałoby proponowane kryteria. W ogóle nie byłby możliwy zakupu na taki kredyt mieszkań na rynku wtórnym.

Konkretne propozycje, a nie wirtualna ekspozycja

– Bardzo dobrze znamy ofertę warszawskiego rynku mieszkań deweloperskich. Wiemy kto buduje, w jakim standardzie, w jakiej cenie, metrażu czy lokalizacji. Z tej oferty wybraliśmy mieszkania, które spełniają kryteria „Rodziny na swoim” i tylko te inwestycje, które naszym zdaniem warte są rozważenia. Dokonaliśmy więc za nabywców pierwszej selekcji – mówi Damian Milibrand, prezes Home Broker. – Zależało nam na tym, aby prezentowane przez deweloperów propozycje były konkretne, a nie folderowe, a oni sami przygotowani do ostatecznych negocjacji cenowych i udzielenia rabatu. Nie chcemy, żeby była to wystawa, na której można tylko zobaczyć, jakie mieszkania buduje się w stolicy. Podczas naszej galerii będzie można podjąć konkretne decyzje, tym bardziej, że pomoże w tym doradca, który bardzo dobrze zna rynek – podkreśla.

Specjalne rabaty

Na tę okazję deweloperzy przygotowali specjalne promocje i rabaty. W ofercie znajdą się mieszkania w inwestycjach już oddanych do użytkowania jak i te, których sprzedaż dopiero się rozpoczyna. Ceny wybranych mieszkań będą obniżone o 15% od ceny katalogowej. Podczas WGM dostępne będą lokale w cenie od 6 tys. zł za m kw. w Warszawie oraz od 4,2 tys. zł za m kw. poza granicami miasta.

Późne godziny otwarcia

Udział w „Warszawskiej Galerii Mieszkaniowej” może wziąć każdy, kto poszukuje małego lub średniej wielkości lokalu, nawet jeśli nie spełnia warunków „Rodziny na swoim”. Mieszkanie w ramach tego programu mogą obecnie kupić tylko małżeństwa lub osoby samotnie wychowujące dzieci, które nie są właścicielami innych nieruchomości mieszkaniowych.

Home Broker zaproponował udział w „Warszawskiej Galerii Mieszkaniowej” 16 deweloperom, których oferta najlepiej odpowiada tematyce imprezy. Spotkanie odbędzie się w oddziale Home Broker przy ulicy Polnej 11, w dniach 14-15 czerwca, w godzinach od 15 do 22. Doradcy finansowi Home Broker określą na miejscu zdolność kredytową zainteresowanych zakupem mieszkania i w razie potrzeby przygotują ofertę kredytową.

Omnie Jerzy Węglarz

PR Manager w Home Broker. Zajmuje się administrowaniem działań Public Relations w dziale analiz i komunikacji. Jest absolwentem uczelni Łazarskiego w Warszawie, część studiów spędził na Athens University of Economics and Business.