Warszawiacy konsekwentni w wyborze

Warszawiacy konsekwentni w wyborze
Możliwość komentowania Warszawiacy konsekwentni w wyborze została wyłączona, 04/02/2014, przez␣, w␣miasta, mieszkania, nieruchomości, Warszawa

Wnioski płynące z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera świadczą o niezmiennych preferencjach mieszkańców stolicy. Warszawiacy ciągle najchętniej kupują mieszkania o powierzchni do 50 mkw., w których jeden pokój służy jako przestrzeń dzienna, drugi natomiast to sypialnia. Kawalerki, które zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem, obecnie straciły na popularności. Wyjątkiem są nieruchomości w najniższej cenie, do których można wprowadzić się bez konieczności poniesienia większych nakładów na remont. Często są one kupowane w celach inwestycyjnych.
– Najpopularniejszą lokalizacją w stolicy są aktualnie Bielany i Wola – stwierdza Silwana Piotrowicz, ekspert Metrohouse. – Równie chętnie kupowane są też lokale na Targówku i Ursusie. Co ciekawe, powoli do łask wraca również Białołęka, a to za sprawą stosunkowo taniego nowego budownictwa.

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.