W Zamościu ruszyła budowa HopStop

W Zamościu ruszyła budowa HopStop
Możliwość komentowania W Zamościu ruszyła budowa HopStop została wyłączona, 17/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, handlowe, Headline, inwestycje, komercyjne, lubelskie, usługowe

Od 15 lipca działka w obrębie ulic Hrubieszowskiej, Gminnej i Niepodległości jest oficjalnym placem budowy. Zgodnie z planami inwestora obiekt łączący nowy dworzec PKS z punktami usługowo-handlowymi będzie gotowy już po ok. 10 miesiącach.

Jak zapewnia Katharsis Development pasażerowie komunikacji zbiorowej nie odczują utrudnień, ponieważ na czas budowy zostanie udostępniony kontenerowy dworzec tymczasowy.

Dworzec tymczasowy to nie tylko stanowiska dla autobusów i plac manewrowy, ale też miejsce, w którym sprawnie obsługiwani będą podróżni. W pierwszej fazie inwestycji zorganizujemy funkcjonalne kasy biletowe, poczekalnię, pomieszczenia biurowe oraz toalety – podkreśla Ewa Zurman, Dyrektor ds. Rozwoju w Katharsis Development.

Nowy dworzec PKS w Zamościu zostanie wkomponowany w zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe o łącznej powierzchni 4000 mkw. GLA. Dla przewoźnika zaplanowano blisko dwustumetrową nowoczesną powierzchnię dworcową, plac manewrowy oraz 5 stanowisk odjazdowych. Z 10 stanowisk skorzystają przewoźnicy prywatni. Na terenie inwestycji przewidziano ogólnodostępny parking naziemny dla 80 samochodów.

Dotychczasowy dworzec PKS w Zamościu nie kojarzył się ani z czystością, ani z funkcjonalnością. Nowy obiekt będzie miejscem przyjaznym pasażerom i klientom, którzy zdecydują się na zakupy w towarzyszącej galerii handlowej. Ofertę naszego centrum stworzą m.in.: Neonet, Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna oraz cukiernia Jutrzenka – informuje Justyna Kojak, Koordynator ds. Komercjalizacji w Katharsis Development.

Generalnym wykonawcą Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Zamościu jest firma BETONOX Construction Sopot Spółka Akcyjna Sp. k.

Katharsis Development to dynamicznie rozwijająca się na polskim rynku firma deweloperska, realizująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W skład systematycznie powiększającego się portfela Katharsis wchodzą obiekty handlowe HopStop o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych, usytuowane w kluczowych lokalizacjach takich miast jak: Warszawa, Radom, Zamość, Siedlce, Ostrów Wielkopolski. Niejednokrotnie integrują one powierzchnię handlowo-usługową z nowoczesnymi dworcami PKS / PKP.

Sprawdź ceny najmu powierzchni handlowej

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.