W Lublinie zdrożeją mieszkania komunalne

W Lublinie zdrożeją mieszkania komunalne
Możliwość komentowania W Lublinie zdrożeją mieszkania komunalne została wyłączona, 10/12/2015, przez␣, w␣ceny, finanse, Headline, Lublin, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Czynsz za mieszkania komunalne w Lublinie wzrośnie od 2016 r. Stawka czynszu wzrośnie z 6,14 zł do 6,35 zł – to wzrost o 3,5%. Mieszkańcy odczują zmiany dopiero od kwietnia, ponieważ obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia umów.

Zarząd Nieruchomości Komunalnych podkreśla, że takie zmiany są konieczne i co jakiś czas muszą się pojawić. Ostatni wzrost stawki czynszu miał miejsce w 2012 r. Podwyżka nie jest jednak zaskoczeniem dla mieszkańców, ponieważ została ona przedstawiona w założeniach do budżetu Lublina na 2016 r., który były prezentowane we wrześniu. Teraz jednak mieszkańcy poznali konkretne liczby. Podniesiony zostanie również czynsz za mieszkania socjalne z 1,18 zł do 1,25 zł. Wpływy z czynszów za ubiegły rok to 42 mln więcej w kasie ZNK.

Informacje o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: kurierlubelski.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.