W Łodzi poszukiwane małe mieszkania

W Łodzi poszukiwane małe mieszkania
Możliwość komentowania W Łodzi poszukiwane małe mieszkania została wyłączona, 22/07/2015, przez␣, w␣Headline, Łódź, łódzkie, MdM, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, raporty, regiony

Spośród największych polskich miast w Łodzi wybieramy najmniejsze mieszkania. Przeciętny nabywany lokal ma 50 metrów kwadratowych powierzchni. Zdaniem ekspertów rozszerzenie programu MdM o nieruchomości wtórne będzie miało bardzo duży wpływ na rynek, bowiem prawdopodobnie ponad połowa wystawionych ofert zmieści się w limitach cen.

MdM mocno wpłynie na rynek wtórny

Cena metra kwadratowego w Łodzi wynosi obecnie 3 705 złotych. Kupujący bez większego problemu znajdą jednak również tańsze lokale, bowiem co piąta oferta dotyczy nieruchomości w cenie poniżej 3 tysięcy złotych. Jeszcze więcej mieszkań mieści się w przedziale od 3 do 3,5 tys. zł. Stanowią one aż 25% wszystkich lokali wystawionych na sprzedaż. – Na rynek łódzki w nadchodzącym czasie duży wpływ może mieć rozszerzenie programu MdM o nieruchomości wtórne – zauważa Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl. – Jeśli limity wyniosą szacowane 3 694 zł za mkw., to aż 57% ofert będzie mogło być objętych dopłatami. Takie wsparcie może znacząco zmotywować kupujących do podjęcia decyzji.

Wybieramy mniejsze lokale

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, spośród głównych polskich miast najmniejsze powierzchniowo nieruchomości sprzedawane są w Łodzi. Średni metraż nabywanego mieszkania wynosi obecnie 50 metrów kwadratowych. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszyły się te usytuowane w blokowiskach z wielkiej płyty, gdzie transakcje finalizowane były w cenie od 2 800 zł do 4 000 zł za mkw. – W dalszym ciągu charakterystyczny dla Łodzi jest mały udział w sprzedaży mieszkań wybudowanych po 2000 roku – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – Nabywcy wybierają znacznie tańsze segmenty rynku, w tym m.in. lokale w kamienicach, których ceny są jeszcze niższe niż w przypadku budynków z wielkiej płyty.

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.