W których krajach warto inwestować?

W których krajach warto inwestować?
Możliwość komentowania W których krajach warto inwestować? została wyłączona, 14/01/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, nieruchomości, świat

Property Frontiers przygotowało zestawienie krajów, w których warto inwestować w 2014 r. W pierwszej trójce znalazły się Mongolia, Brazylia i Grenada. Dalej możemy znaleźć bardziej oczywiste rynki, czyli brytyjski czy amerykański.

Na szczycie podium znalazła się Mongolia. Choć wydaje się to niestandardowe, kraj zaczął być postrzegany jako miejsce atrakcyjne po odkryciu dużych zasobów surowców mineralnych, których wartość oceniania jest na 1,5 biliona dolarów. Napędza to inne sektory gospodarki, w tym także nieruchomościowy.

Na drugim miejscu uplasowała się karaibska Grenada. Czynnikami przemawiającymi na korzyść tego regionu są łagodny system podatkowy, popularność wśród turystów oraz prognozy szybkiego rozwoju w ciągu kolejnych kilku lat.

Podium zamyka Brazylia, która będzie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata i Olimpiady w 2016 r. W kraju nie ma obostrzeń odnośnie nabywania nieruchomości przez obcokrajowców.

Źródło: www.forsal.pl

Photo by Mihael Grmek (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.