W Krakowie powstaje aparthotel

W Krakowie powstaje aparthotel
Możliwość komentowania W Krakowie powstaje aparthotel została wyłączona, 09/02/2015, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, Kraków, mieszkaniowe

Ruszyła sprzedaż luksusowych mieszkań pod wynajem w projekcie Lwowska 1. Inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. Aparthotel będzie zlokalizowany na Podgórzu przy ul. Lwowskiej. Obiekt będzie miał cztery kondygnacje, na których zaprojektowano 137 apartamentów – od jedno- do czteropokojowych. Średni koszt to 9,3 tys. zł za mkw.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na kupno apartamentu, podpiszą z operatorem 10-letnią umowę najmu. Przewiduje ona gwarancję 18 proc. zysku od kwoty netto zakupu lokalu (8,5 tys. zł za mkw.). Inwestor może liczyć na 5 proc. stopy zwrotu w pierwszym roku działania hotelu, 6 proc. w drugim roku i 7 proc. w trzecim roku. Natomiast od czwartego roku najmu właściciel będzie otrzymywał czynsz w wysokości 35 proc. całkowitego przychodu netto operatora z aparthotelu, stosownie do swych udziałów. Zyski będą wypłacane w stałych, półrocznych czynszach.

Deweloperem, inwestorem a także operatorem projektu jest spółka Lwowska. Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Projektów Lewicki Łatak.

Sprawdź ceny najmu lokali użytkowych

Źródło: rp.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.