W centrum Gdańska powstaną nowe kamienice

W centrum Gdańska powstaną nowe kamienice
Możliwość komentowania W centrum Gdańska powstaną nowe kamienice została wyłączona, 29/12/2015, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, budownictwo, Gdańsk, Headline, inwestycje, komercyjne, mieszkaniowe, nieruchomości

Jeszcze przed końcem roku rozpoczną się prace budowlane przy sześciu kamienicach, które mają powstać przy zbiegu ulic Świętego Ducha i Krowiej. Planuje się, że kamienice mają być gotowe do końca przyszłego roku.

Inwestycja jest realizowana przez firmę Lelex. W kamienicach będą się mieściły apartamenty na wynajem oraz lokale handlowo-usługowe. Kamienice powstaną jako wierne odwzorowanie tych, które zostały zburzone w 1945 roku. Za projekt architektoniczny odpowiadają Hubert Kowalski i Paweł Wład Kowalski z WM Pracownia Projektowania Miasta. Wszystkie prace będą nadzorowane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Sprawdź ceny najmu powierzchni handlowej

Źródło: urbanity.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.