W 2016 roku ma wzrosnąć kwota minimalnego wkładu własnego przy zakupie mieszkania

W 2016 roku ma wzrosnąć kwota minimalnego wkładu własnego przy zakupie mieszkania
Możliwość komentowania W 2016 roku ma wzrosnąć kwota minimalnego wkładu własnego przy zakupie mieszkania została wyłączona, 28/10/2015, przez␣, w␣ceny, deweloperzy, Headline, kredyty, Małe M, MdM, mieszkania, nieruchomości, sprzedaż

Od 1 stycznia 2016 r. ma obowiązywać 15% wkład własny do kredytu hipotecznego. Może to spowodować pewne zmiany na rynku nieruchomości.

Deweloperzy w ciągu ostatnich miesięcy 2015 r. przygotowują specjalne oferty dla klientów, tak aby mogli skorzystać z zakupu mieszkania jeszcze z 10% wkładem własnym. „Duża grupa osób, szczególnie z mniej zasobnym portfelem, skorzysta z programu »Mieszkanie dla Młodych«. Dostaną one dofinansowanie na pokrycie wkładu własnego” – mówi ekspert Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Real Estate Development.

Ciekawy jest fakt, że w Wielkiej Brytanii można kupić mieszkanie bez wkładu własnego, natomiast w Austrii czy Danii wkład własny wynosi 20%.

Źródło: biznes.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.