USA pozywa Deutsche Bank za oszustwa przy kredytach

USA pozywa Deutsche Bank za oszustwa przy kredytach
Możliwość komentowania USA pozywa Deutsche Bank za oszustwa przy kredytach została wyłączona, 04/05/2011, przez␣, w␣Ameryka, Europa, finanse, kredyty, świat

Jak informuje CNN Amerykański Departament Sprawiedliwości oskarża firmę Mortage IT, należącą do Deutsche Bank (od 2007 roku) o systematyczne okłamywanie w sprawie rządowego programu kredytowego i bezpodstawne  kwalifikowanie tysięcy pożyczek do federalnego programu ubezpieczeń. Firma Mortage IT  brała udział w rządowym programie w latach  1999-2009.

Przez dziesięć lat rząd USA wypłacił 386 milionów odszkodowań, opierając się na nieprawdziwych oświadczeniach ze strony Mortage IT. Firma czerpała korzyści z programu, w którym ubezpieczano kredyty hipoteczne na wypadek ewentualnego braku spłacania zobowiązań. Amerykańskie władze chcą uzyskać od Deutsche Banku odszkodowanie rzędu 1 miliarda dolarów amerykańskich, ale kwota ta może wzrosnąć.

© Raimond Spekking / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0 & GFDL

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.