Tusk twardo w sprawie opóźnień

Tusk twardo w sprawie opóźnień
Możliwość komentowania Tusk twardo w sprawie opóźnień została wyłączona, 02/06/2011, przez␣, w␣infrastruktura

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w sprawie opóźnień na budowie autostrady A2 i Stadionu Narodowego będzie proponował „rozwiązania twarde”. Nie pozwolimy, by wykonawcy, wstrzymując roboty, wymuszali na państwie polskim większe pieniądze – dodał.

Na czwartkowej konferencji prasowej we Włocławku premier zapowiedział  rozmowy z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem i kierownictwem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o tym, co robić, by ewentualna rezygnacja z usług chińskiego konsorcjum COVEC „nie wpłynęła w sposób drastyczny na opóźnienie pracy na A2. Również we czwartek odbędzie się  spotkanie Premiera  z ministrem sportu Adamem Gierszem oraz z szefami Narodowego Centrum Sportu.

Celem spotkań i konsultacji  będzie znalezienie sposobu na kontynuowanie dalszych prac przy budowie autostrady A2 i Stadionu Narodowego bez dotychczasowych generalnych wykonawców. Jego zdaniem prace przy chińskim odcinku A2 mogłaby koordynować GDDKiA, a przy budowie Stadionu Narodowego – Narodowe Centrum Sportu.

Premier zapowiedział, że rozmowy w sprawie dwóch zagrożonych inwestycji będą „twarde” i „nie może być tak, by wykonawcy wymuszali na polskim rządzie wyższe płatności, niż te wynikające z umów”.  „Wszystko musi być zgodnie z umową, z przepisami; mamy wpłacone kaucje, przewidziane kary, więc Polska na pewno finansowo na tym nie straci” – powiedział Tusk.

Źródło: PAP, Photo by Mateusz Włodarczyk (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.