Trwają starania o wpisanie terenów postoczniowych w Gdańsku na listę Pomników Historii

Trwają starania o wpisanie terenów postoczniowych w Gdańsku na listę Pomników Historii
Możliwość komentowania Trwają starania o wpisanie terenów postoczniowych w Gdańsku na listę Pomników Historii została wyłączona, 22/12/2014, przez␣, w␣Gdańsk, Headline, infrastruktura, inwestycje, pomnik, publiczne

W specjalnej petycji dot. nadania dawnym terenom Stoczni Gdańskiej statusu Pomnika Historii do prezydenta Bronisława Komorowskiego zaapelowało ponad 1400 osób, w tym Lech Wałęsa czy Henryka Krzywonos-Strycharska.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że trwają przygotowania związane z ewidencjonowaniem zabytków na terenach postoczniowych i ta ewidencja ma się stać podstawą do przyjęcia uchwały przez Radę Miasta Gdańska.

Zaznaczyła również, że w tej chwili, podobnie jak dwa lata temu, decyzje leżą w rękach władz samorządowych. To uchwała Rady Miasta Gdańska zapoczątkuje całą procedurę zmierzającą do wpisania tych terenów na listę Pomników Historii.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.