Trójmiasto: Optymizm deweloperów

Możliwość komentowania Trójmiasto: Optymizm deweloperów została wyłączona, 22/09/2011, przez␣, w␣Gdańsk, Gdynia, lokalne, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, pomorskie, regiony, Sopot

Rośnie liczba dostępnych mieszkań w Trójmieście. W ciągu roku oferta powiększyła się o 30 proc. Deweloperzy jednak wprowadzają na rynek kolejne inwestycje.

A tymczasem nastąpił praktyczny koniec programu „Rodzina na swoim” i weszła w życie ustawa deweloperska wprowadzająca obowiązkowe rachunki powiernicze. Pojawił się też ograniczenia dla banków, które będą mogły obliczać zdolność kredytową rodzin maksymalnie na 25 lat.

Deweloperzy zwracają jednak uwagę na specyfikę trójmiejskiego rynku, który bardzo szybko się rozwija. Chcą tam mieszkać ludzie z mniejszych miast. Jest tam najlepszy rynek pracy w regionie. W Trójmieście działają firmy z wieloletnim doświadczeniem. Daje to gwarancję utrzymania sprzedaży i zaufania na linii klient-deweloper-bank.

Źródło: trojmiasto.pl

 

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.