To dobre chwile dla rynku magazynowego w Polsce

To dobre chwile dla rynku magazynowego w Polsce
Możliwość komentowania To dobre chwile dla rynku magazynowego w Polsce została wyłączona, 25/02/2016, przez␣, w␣budownictwo, Headline, komercyjne, magazynowe, przemyslowe

W 2015 r. oddano do użytku 925 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej. Popyt na powierzchnię magazynową okazał się większy, niż w 2014 r. i zanotował rekordowy wynik 2 470 000 mkw.  Jak twierdzą eksperci Cushman & Wakefield w raporcie „Property Times” ten rok również będzie dobry pod względem rozpoczęcia budów, zwłaszcza logistycznych i przemysłowych.

O 1,6% spadł wskaźnik pustostanów i pod koniec 2015 r. wynosił 5,2%. Należy wspomnieć, że na rynkach wschodzących (Lublin, Rzeszów, Szczecin) zwiększyła się liczba terenów, na których mają się rozpocząć budowy powierzchni magazynowej czy obiektów logistycznych. Gates of Olympus by Pragmatic Play is an extremally fun game. It’s action-packed, smooth, and extremely volatile. When it pays, it pays well. Najemcy również byli zainteresowani tymi lokalizacjami. Jednak największy popyt ze strony najemców na głównych rynkach: Polska Centralna, okolice Warszawy, Górny Śląsk.

Jak twierdzą eksperci Cushman & Wakefield fakt, że duża liczba powierzchni magazynowej jest w budowie nie będzie miał wpływu na wzrost wskaźnika pustostanów, ponieważ ponad połowa realizowanych obiektów to BTS lub magazyny z umowami przednajmu.

Sprawdź ceny powierzchni magazynowej

źródło: urbanity.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.