Tarcze będą drążyć tunele pod domami

Tarcze będą drążyć tunele pod domami
Możliwość komentowania Tarcze będą drążyć tunele pod domami została wyłączona, 21/03/2013, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Na negatywne skutki budowy drugiej linii metra narażono już mieszkańców kamienic przy placu Wileńskim. Lokatorzy ulicy Targowej musieli w pewnym momencie przeprowadzić się do hotelu. Wygląda na to, że to nie koniec zamieszania związanego z budową. Za kilka tygodni tarcze drążące tunele metra mają zostać skierowane w stronę stacji Stadion Narodowy. Będą wtedy pracować pod fundamentami budynków.

Mieszkańcy już się boją ewentualnych szkód wyrządzonych przez tarcze TBM. Według Instytutu Techniki Budowlanej lokatorzy powinni na ten czas wyprowadzić się ze swoich domów. Inne zdanie na ten temat ma rzecznik AGP Metro Mateusz Witczyński:  – Sugestia dotycząca wyprowadzki nie dotyczyła ewentualnych zagrożeń związanych z przejściem tarczy tylko z uciążliwością spowodowaną koniecznością zamontowania dodatkowych urządzeń monitorujących budynek. Nikogo nie trzeba jednak przeprowadzać. Nie będziemy też oferować noclegu, jeśli ktoś chciałby opuścić mieszkanie.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Tadeusz Rudzki (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.