Tańsze mieszkania nie muszą być gorszej jakości

Tańsze mieszkania nie muszą być gorszej jakości
Możliwość komentowania Tańsze mieszkania nie muszą być gorszej jakości została wyłączona, 20/05/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, porady

Rozmowa z Izabellą Łukomską-Pyżalską, wiceprezes Family House

Mottem waszej firmy jest „Mieszkanie, o jakim marzysz”. O jakim mieszkaniu marzy obecnie typowy klient? Czy to raczej domek z ogródkiem w odleglejszej dzielnicy, czy mieszkanie w centrum?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy ma bowiem swoje preferencje i gusta. Niewątpliwie są one powiązane z prowadzonym trybem życia, liczbą członków rodziny i ich wiekiem, a także środkami finansowymi jakimi dysponujemy.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się jednak nieruchomości w podpoznańskich miejscowościach. Jest to związane przede wszystkim z konkurencyjną ceną jak i lokalizacją. Dla przykładu w Czapurach oferujemy mieszkania już od 2 770 zł netto/ m kw. Dodatkowym atutem podmiejskich nieruchomości jest niewątpliwie ich lokalizacja w pobliżu terenów zielonych, a przez to możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku i szumu. Nie oznacza to jednak, że brak jest chętnych do zamieszkania w samym Poznaniu. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie codziennie dojeżdżać kilkanaście kilometrów do pracy czy do szkoły, aby odwieźć dziecko.

Macie w ofercie mieszkania o dość zróżnicowanej powierzchni. Które mają największe wzięcie? Czy to tylko kwestia ceny?

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe o powierzchni około 40-50 m kw. Taki metraż jest optymalny, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie czy zakładają rodziny. Budżet, którym dysponują sprawia, że lokale o powyższym metrażu bardzo szybko znajdują właścicieli. Należy jednak pamiętać, że cena to nie jedyny wyznacznik przy poszukiwaniu własnego M. Ważna jest również lokalizacja oraz standard wykończenia. Klienci zwracają uwagę na wszystkie te elementy, w związku z czym projektując nasze inwestycje nie zapominamy o żadnym z nich. Chcemy zerwać ze stereotypem, że tanie mieszkania muszą być brzydkie i gorszej jakości. Dokładamy zatem wszelkich starań, żeby nasze nieruchomości wyglądały jak apartamenty, ale jednocześnie były dostępne cenowo dla każdego.

Jaki standard lokali oferujecie, czy można wybrać opcję standardu deweloperskiego i pod klucz?

We wszystkich naszych inwestycjach mieszkanie w momencie przekazania kluczy nowym właścicielom jest wykonane w standardzie deweloperskim, który obejmuje drzwi antywłamaniowe, grzejniki, parapety wewnętrzne marmurowe, zewnętrzne granitowe oraz całość instalacji elektrycznych, wyprowadzeń wodnych. Nie proponujemy opcji „pod klucz”, gdyż nie chcemy narzucać własnego stylu wykończenia. Na etapie budowy każdy ma jednak możliwość dokonania zmian czy skorzystania z proponowanych przez nas opcji dodatkowych, tak aby w swoim mieszkaniu czuł się jak najlepiej.

Zachęcacie niskimi cenami. W jakim przedziale się mieszczą (poproszę o przykłady: miejsce, powierzchnia, standard, cena)?

W swojej ofercie mamy jedne z najtańszych mieszkań w Poznaniu. W naszej inwestycji PERŁA, która powstanie przy ul. Kosińskiego, ceny zaczynają się już od 4200 zł netto/ m kw. W tym 7-kondygnacyjnym budynku mieszkalnym, znajdą się 94 mieszkania, 1-, 2- i 3-pokojowe o metrażu od 36 do 70 m kw. Parter nieruchomości w całości został przeznaczony na lokale handlowo-usługowe. W drugiej inwestycji KORAL, która zostanie zrealizowana przy ul. Czeremchowej zaoferowaliśmy mieszkania w cenie od 4000 zł netto/m kw. W budynku znajdą się 102 mieszkania, w tym 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 28 do 80 m kw. W obu inwestycjach powstanie podziemna hala garażowa. W swojej ofercie mamy również nieruchomości pod Poznaniem. W Czapurach od kilku lat rozbudowujemy Osiedle Leśne. W jego ramach powstało już ponad 350 domów i mieszkań. Ceny nieruchomości powstających w tej inwestycji rozpoczynają się od 2770 zł netto/m kw.

Tagi:␣
front

Omnie Family House

Family House to Spółka obecna na wielkopolskim rynku deweloperskim od kilku lat. Zdobyte doświadczenie pozwala nam zapewnić najwyższą jakość wykonywanych domów i mieszkań. Jako Inwestor jak również generalny wykonawca swoich inwestycji Family House daje klientom gwarancję terminowości, profesjonalizmu oraz wysokiej klasy wykończenia. Nasza spółka jest zarówno deweloperem jak również firmą budowlaną, świadczymy usługi na rzecz innych firm. Zatrudniamy kadrę kilkuset sprawdzonych pracowników i wykonawców w tym między innymi: murarzy, cieśli, operatorów maszyn, kierowców, elektryków, którzy swoją praca w ogromnym stopniu wpływają na wysoką sprzedaż inwestycji Spółki. Posiadamy również własny park maszynowy: koparki, ładowarki, ciężarówki, wywrotki, podnośniki teleskopowe, pompy do betonu, walce wibracyjne, koparko - ładowarki. Family House łączy w sobie tradycje oraz nowoczesność- co pozwala spełnić oczekiwania zarówno starszego jak i młodszego pokolenia. Ogromną wagę przywiązujemy do funkcjonalności naszych domów i mieszkań, ich estetyki oraz wygody, jednocześnie dbając o wysoki poziom architektury. Pragniemy spełnić oczekiwania przyszłych nabywców, stąd każdy klient ma możliwość wyboru spośród wielu opcji dodatkowych przy zakupie własnej inwestycji. Naszym mottem jest hasło "Dom o jakim marzysz" – zatem każdy klient może liczyć, że w Family House znajdzie dom lub mieszkanie spełniające jego marzenia.