Tanie kredyty w USA, ale kupujących brak

Tanie kredyty w USA, ale kupujących brak
Możliwość komentowania Tanie kredyty w USA, ale kupujących brak została wyłączona, 25/11/2011, przez␣, w␣Ameryka, raporty, świat

W minionym tygodniu koszt 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu w USA powrócił w pobliże rekordowo niskiego poziomu. 3,98% było drugim najniższym wynikiem w historii sięgającej 1971 r. W przypadku kosztu kredytu 15-letniego było to 3,3%. Trudno jednak wskazywać dowody na to, że niskie koszty finansowania zachęcają do kupna mieszkań w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że kluczem do większego zainteresowania kupnem nieruchomości jest doprowadzenie do ustabilizowania się cen, co dopiero zachęcałoby do szybszego podejmowania decyzji o kupnie domów. Na razie skala zniżki cen pozostaje duża. W październiku na rynku wtórnym było to blisko 5%. Przy słabych nastrojach konsumentów, podwyższonym bezrobociu i ogólnie pogarszającej się kondycji gospodarki USA trudno myśleć, by niski koszt kredytu wystarczył do ożywienia rynku nieruchomości.

Źródło: Home Broker Daily

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.