Sytuacja polskiego rynku budowlanego

Możliwość komentowania Sytuacja polskiego rynku budowlanego została wyłączona, 28/06/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, komercyjne, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

Jak podaje www.portalsamorzadowy.pl, trwa obecnie dobra sytuacja na rynku budowlanym. Tyczy się to zwłaszcza budownictwa infrastrukturalnego, np. budowy dróg.

Niestety buduje się coraz mniej mieszkań. Również budownictwo obiektów takich jak hotele, galerie handlowe, magazyny, nie napawa optymizmem. Od początku kryzysu zagraniczni inwestorzy stopniowo wycofywali się z inwestycji tego typu.

Eksperci podają, że przedsiębiorcom budowlanym najbardziej przeszkadzają wysokie koszty zatrudnienia i konkurencja na rynku oraz wzrost cen materiałów.

Analitycy przewidują, że ze otwarcie europejskich rynków pracy może zainicjować kolejną emigrację zarobkową. Tak jak w latach 2006-2008, kiedy z Polski wyjechały kadry budowlane.

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Tsca (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.