Świerkowa Polana pnie się w górę

Świerkowa Polana pnie się w górę
Możliwość komentowania Świerkowa Polana pnie się w górę została wyłączona, 28/05/2013, przez␣, w␣deweloperzy, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Na Osiedlu Świerkowa Polana II w Robakowie powstają nowe dwupoziomowe mieszkania z ogrodami. Ściany każdego z sześciu bliźniaczych budynków „wyrosły” już z płyty fundamentowej. Przewidywany termin oddania mieszkań do użytku to styczeń 2014 roku.

 Budynki typu A na Osiedlu Świerkowa Polana II

Budynki typu A, których realizację niedawno rozpoczęła firma Skaland, wzorowane są na mieszkaniach z pierwszego etapu inwestycji, gdyż za sprawą swojej architektury, funkcjonalności i przyjętych rozwiązań, cieszyły się one ogromną popularnością.– W budynkach typu A  postawione zostały już ściany parteru i wszystko przygotowywane jest do położenia stropów pomiędzy kondygnacjami. Równocześnie prowadzimy prace przy budowie małej architektury mieszkań typu B i C, których zakończenie planowane jest na lipiec tego roku – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland.

Budynki typu A na Osiedlu Świerkowa Polana II od strony ogrodu

W nowopowstających budynkach znajdą się dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 64 m.kw. Na parterze będzie salon z aneksem kuchennym, toaletą i pomieszczeniem gospodarczym, a na piętrze znajdą się dwie sypialnie, duża łazienka oraz balkon. – Standard deweloperski realizowanych mieszkań przewiduje przyłącze do kominka, drewniany taras, domofon oraz  instalację c.o. z piecem dwufunkcyjnym. Dodatkowo, każdy z lokali wyposażony zostanie w instalację inteligentnego mieszkania Fibaro, umożliwiającą sterowanie urządzeniami elektrycznymi za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu – dodaje Piotr Swoboda. Elementem wyróżniającym nowe mieszkania, na tle pozostałych lokali dostępnych na Osiedlu Świerkowa Polana II, są duże przydomowe ogródki, o powierzchni od 78 do 116 m.kw. Mieszkania dostępne są w cenie 254 tys. złotych brutto, a do każdego z lokali przyporządkowane zostaną dwa miejsca postojowe.

Niewielkie i zaciszne Robakowo oddalone jest zaledwie kilkanaście minut drogi od stolicy Wielkopolski. Sprawny dojazd do miasta zapewnia Trasa Katowicka. Docelowo realizowana przez firmę Skaland Świerkowa Polana II, składać się będzie ze 140 mieszkań. W samej miejscowość znajdziemy to, co jest nam niezbędne do życia, w tym szkołę, przedszkole, kościół i sklepy. Dodatkowo w położonych nieopodal Kamionkach znajduje się Galeria Handlowa Mini.

Podmiejskie mieszkania od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Ich bezsporną zaletą jest znacznie wyższy metraż za niższą cenę, w odróżnieniu od oferty nieruchomości w centrum miasta. Statystyki z ostatnich lat jednoznacznie wskazują, że migracja ludności na obrzeża aglomeracji rokrocznie się nasila, a miejscowości takie jak Robakowo, stają się nowymi sypialniami miasta.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych