Stołeczna ziemia w cenie

Stołeczna ziemia w cenie
Możliwość komentowania Stołeczna ziemia w cenie została wyłączona, 04/02/2014, przez␣, w␣deweloperzy, Headline, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Warszawa

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera w Warszawie wyraźnie wzrosły ceny działek budowlanych. W porównaniu z analogicznym okresem w 2013 roku, ziemia zyskała na wartości ponad 20 proc. Ceny porównywalne są więc obecnie do tych, jakie obowiązywały w czasie boomu budowlanego z 2007 roku.

Deweloperzy i inwestorzy mają powody do zadowolenia. W stolicy po raz pierwszy od trzech lat rok zakończył się wyraźnym wzrostem cen nieruchomości. Dotyczy to zarówno wartości nominalnych, jak i realnych. Ubiegły rok można ocenić bardzo pozytywnie. Był to okres stabilizacji cen oraz rosnącego zainteresowania kupujących. Wiele symptomów zapowiada również, że dobra koniunktura będzie trwać dalej. Świadczy o tym np. podwyżka cen działek budowlanych. Aktualna cena w Warszawie wynosi 1 100 PLN za mkw., co oznacza podwyżkę o 8 proc. w stosunku do III kwartału 2013 r. i aż 20 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2012 roku. Jest to wartość, jaką miała warszawska ziemia w okresie boomu budowlanego sprzed siedmiu lat.

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.