Słoneczne stawia na cenę

Możliwość komentowania Słoneczne stawia na cenę została wyłączona, 14/06/2011, przez␣, w␣inwestycje, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, regiony, wielkopolskie

Sześćdziesiąt pięć metrów kwadratowych za 220 tysięcy złotych od dewelopera? To cena nieosiągalnie niska na poznańskim rynku. Jednak już w podpoznańskiej Mosinie takie ceny są i nie jest dziwne, że mieszkania sprzedają się tam bardzo szybko. Na ukończonym właśnie Osiedlu Słonecznym zostało już tylko pięć mieszkań.

W stolicy Wielkopolski ceny mieszkań na rynku pierwotnym wahają się w granicach 5.500 – 7.000 zł za m kw. Tym samym mieszkanie trzypokojowe, ok. 65 metrów, kosztuje tu 350-450 tysięcy zł. Prawie o połowę mniej mogą zapłacić klienci, decydujący się na zamieszkanie poza granicami Poznania.

Mosina, która leży zaledwie 18 km od granic aglomeracji, przyciąga mieszkańców właśnie ceną nieruchomości. – Klienci biorą pod uwagę dwa najważniejsze czynniki, cenę mieszkania i jego lokalizację – mówi Tomasz Bolewski, pełnomocnik dewelopera Swój Dom, budującego w Mosinie mieszkania i domy szeregowe. – Jeśli cena jest tak atrakcyjna, iż nie można koło niej przejść obojętnie, lokalizacja schodzi na drugi plan. Wielu mieszkańców Osiedla Słonecznego to poznaniacy, którzy docenili uroki bliskiej przyrody oraz ciszy i spokoju – dodaje Bolewski.

Na Osiedlu Słonecznym w Mosinie trwają właśnie odbiory mieszkań. Realizacja inwestycji tym samym dobiegła końca. W całej inwestycji znajduje się 96 mieszkań. W ofercie zostało już tylko pięć ostatnich lokali. Cena metra kwadratowego zaczyna się od 3400 zł brutto. Dostępne są jeszcze mieszkania 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 46-66 m kw.

Osiedle Słoneczne przy skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Piaskowej to kompleks sześciu trzypiętrowych budynków mieszkalnych zlokalizowanych na obrzeżach Mosiny. Dużym atutem osiedla jest cisza i bliskość obszarów rekreacyjnych, jakie oferuje gmina Mosina wraz z otaczającym ją Wielkopolskim Parkiem Narodowym i licznymi jeziorami.

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.