Skanska Residential Development Poland – cele osiągnięte, czas na nowe wyzwania

Skanska Residential Development Poland – cele osiągnięte, czas na nowe wyzwania
Możliwość komentowania Skanska Residential Development Poland – cele osiągnięte, czas na nowe wyzwania została wyłączona, 30/01/2014, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Warszawa

Skanska Residential Development Poland osiągnęła wytyczone na 2013 rok cele sprzedażowe. Do nabywców trafiło 182 mieszkań w osiedlu Park Ostrobramska. Prawie 75 proc. oferty etapu A znalazło właścicieli jeszcze w trakcie realizacji projektu. Etap B to z kolei prawie 30 proc. sprzedanych mieszkań w zaledwie 5 miesięcy. Ten rok dla Skanska to kolejne inwestycje i poszerzenie oferty.

Rok 2013 minął dla Skanska Residential Development Poland pod znakiem budowy osiedla Park Ostrobramska. Deweloper sprzedał łącznie 182 mieszkania, z czego 127 z etapu A i 55 z etapu B inwestycji. Osiągnął tym samym plany sprzedażowe za 2013 rok. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu sprzedaży, jaki osiągnęliśmy w ubiegłym roku. Dobry wynik jest potwierdzeniem zaufania klientów, ale również pokazuje, że na polskim rynku mieszkaniowym panują bardzo dobre nastroje. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma – mówi Michał Świderski, Sales and Marketing Manager w Skanska Residential Development Poland.

Za sukces sprzedażowy Skanska odpowiada także dopasowanie oferty do oczekiwań i preferencji kupujących. Od kilku lat na rynku pierwotnym rośnie popyt na małe mieszkania. Dlatego też w etapie B Parku Ostrobramska Skanska zaprojektowała kompaktowe mieszkania, których powierzchnia zaczyna się już od 23,5 m2. Jak pokazała sprzedaż w drugiej połowie minionego roku mieszkania te szybko znalazły właścicieli. –  Zauważyliśmy, że coraz więcej mieszkań kupowanych jest z myślą o wynajmie. Dotyczy to zazwyczaj małych powierzchni, od 24 do 40 m2 – komentuje Michał Świderski. Wedle prognoz firmy, sytuacja będzie podobna również w 2014 roku. W zeszłorocznym okresie deweloper odnotował także zwiększone zainteresowanie w segmencie mieszkań dla rodzin. – Dużym powodzeniem cieszyły się funkcjonalne mieszkania 3 lub 4-pokojowe od 60 do 90 m2 z przestronnym balkonem. W 2014 roku przewidujemy kontynuację tego trendu – mówi Michał Świderski.

W tym roku do Parku Ostrobramska wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. Na początku II kwartału 2014 roku deweloper odda do użytku etap A inwestycji, w którym znajduje się 298 mieszkań. Obecnie Skanska prowadzi ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe oraz przygotowuje się na przekazanie mieszkań.

Mimo, że znaczna liczba mieszkań etapu A została kupiona, to nadal w ofercie można znaleźć ciekawe propozycje. Wśród nich są m.in.: łatwe w aranżacji 4-pokojowe mieszkanie o powierzchni 90,71 m2, które posiada przestronny pokój dzienny i duży balkon do letniego wypoczynku, czy 2-pokojowe o popularnym metrażu ok. 50 m2.

Z kolei budowa etapu B, którego sprzedaż rozpoczęto w połowie 2013 roku, zakończy się w ostatnim kwartale tego roku. Zainteresowani kupnem mogą wybierać swoje wymarzone „M” z oferty liczącej obecnie 143 mieszkania.

Plany na 2014 rok

W ofercie Skanska Residential Development Poland, w której znajdowało się wstępnie 496 mieszkań, pozostało 219 nieruchomości. W tym roku deweloper planuje poszerzenie oferty. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania inwestycji na Mokotowie w rejonie Toru Stegny, odnośnie której już dziś dostajemy wiele zapytań. Będzie to kameralne osiedle z niską zabudową i dużą ilością terenów zielonych – informuje Michał Świderski. – W najbliższych latach zamierzamy rozpocząć budowę kolejnych osiedli mieszkaniowych. Chcemy znaleźć się w pierwszej piątce deweloperów sprzedających największą liczbę mieszkań. Na razie skupiamy się na Warszawie, ponieważ jest to najsilniejszy rynek. Jednak docelowo chcemy być obecni w największych miastach w Polsce – dodaje.

Park Ostrobramska doceniony za bezpieczeństwo

W 2013 roku Park Ostrobramska zdobył jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie BHP osób pracujących w budownictwie. W grudniu Państwowa Inspekcja Pracy przyznała inwestycji II miejsce w konkursie „Buduj bezpiecznie”. Bezpieczeństwo to jedna z głównych zasad w ramach strategii Skanska. Firma od lat podejmuje wiele działań, aby zapewnić bezwypadkowe miejsca pracy na prowadzonych przez siebie budowach. – O skuteczności naszej polityki bezpieczeństwa świadczą liczby. Na budowie naszego osiedla pracuje ok. 220 osób. Od początku prac nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia – mówi Michał Świderski.

Omnie Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.

Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o. jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków mieszkaniowych. Firma działa w Polsce od 2011 roku i jest częścią grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa oraz projektów nieruchomości mieszkaniowych. Skanska Residential Development Poland będzie realizować projekty ekologicznego budownictwa mieszkaniowego z zastosowaniem skandynawskich rozwiązań architektonicznych oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie.