Segregowanie śmieci pomoże środowisku

Segregowanie śmieci pomoże środowisku
Możliwość komentowania Segregowanie śmieci pomoże środowisku została wyłączona, 21/05/2012, przez␣, w␣dolnośląskie, ECO, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, regiony, śląskie, świętokrzyskie, warminsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

Przeciętny Polak produkuje 60 proc. śmieci, które wytwarza Niemiec. W Polsce jednak większość odpadów trafia na wysypiska. Do 2015 roku w naszym kraju 55 proc. śmieci ma być powtórnie wykorzystywanych. Aby tego dokonać, należy wzbudzić świadomość w ludziach.

Najcenniejszymi odpadami są tworzywa sztuczne. Plastik może rozkładać się nawet sto lat. W czasie jego rozkładu powstają trucizny, które mają szkodliwy wpływ na florę i faunę. Z plastikowych opakowań można zrobić  ubrania lub meble ogrodowe. Z kolei szkło, choć mało szkodliwe dla środowiska, może zalegać w ziemi nawet tysiąc lat.

Warto wyrzucać baterie i metale do specjalnych pojemników. Sprzęt elektroniczny powinien trafiać do kontenerów na elektrośmieci. Wyrzucanie tych rzeczy do zwykłego pojemnika powoduje dostawanie się toksycznych substancji do środowiska.

Warto uświadomić sobie, że 80 proc. produkowanych przez nas odpadów nadaje się do przetworzenia.

Źródło: wroclaw.gazeta.pl

 

 

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.