Rzeszów: Wagi w drodze

Możliwość komentowania Rzeszów: Wagi w drodze została wyłączona, 14/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, lokalne, miasta, podkarpackie, regiony

Rzeszów inwestuje w ulepszenie infrastruktury drogowej. Na ulicach miasta zostaną zamontowane wagi w nawierzchni dróg, tablice informacyjne na przystankach autobusowych oraz elektroniczne kioski, gdzie będzie można sprawdzić m.in. rozkład jazdy i kupić bilet. Wartość inwestycji jest oceniana na ok. 16 mln zł, z czego 12 mln będzie pochodziło ze środków unijnych, a 4,2 mln z budżetu miasta.

Wagi będą zamontowane na 5 drogach wyjazdowych z miasta. System będzie wykrywał samochody przekraczające dopuszczalne naciski oraz dopuszczalną masę całkowitą. Sterownik wagi zapisze dane o pojeździe oraz robi zdjęcia tablic rejestracyjnych. Dane z punktów pomiarowych zostaną przesyłane do stacji kontroli pojazdów oraz właściwych służb. Z kolei tablice świetlne będą wyświetlać informację o najbliższych autobusach zbliżających się do przystanku. Stacjonarne kioski z dostępem do informacji transportowej służyć będą do całodobowego informowania pasażerów o możliwych połączeniach komunikacyjnych.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2013-2014.

Źródło: www.rzeszow.pl

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.