Rządowy program wsparcia – Mieszkanie Plus

Rządowy program wsparcia – Mieszkanie Plus
Możliwość komentowania Rządowy program wsparcia – Mieszkanie Plus została wyłączona, 29/09/2017, przez␣, w␣Headline, Mieszkanie Plus, wynajem

Mieszkanie Plus to nowy rządowy program przyjęty wraz z uchwałą dotyczącą Narodowego Programu Mieszkaniowego dnia 27 września 2016 roku. Zastąpi on funkcjonujący od kilku lat Program Mieszkania dla Młodych.

Program ten jest skierowany teoretycznie do wszystkich Polaków, w odróżnieniu od swojego poprzednika nie ma tu ograniczeń wiekowych. Naturalnym jest jednak, że muszą powstać kryteria decydujące o kolejności przyznania mieszkań. Adresatami będą zatem osoby, których dochód jest za niski na uzyskanie kredytu hipotecznego, natomiast zbyt wysoki aby mogły się one ubiegać o lokal socjalny od gminy. Preferowane będą rodziny wielodzietne, nie jest to jednak warunek konieczny.

Wsparcie ze strony rządu będzie polegało na tanim wynajmie mieszkań wybudowanych na gruntach Skarbu Państwa. Ceny mają wynosić od 10 do 20 zł za metr, w zależności od lokalizacji. Będzie również możliwość dojścia do własności wynajmowanego mieszkania po okresie 25/30 lat. Wiązało się to będzie z płatnością o 20% wyższego czynszu.

Przewidywane jest, iż pierwszy najemcy będą mogli wprowadzić do takich mieszkań już w 2018 roku.

 

 

Na podstawie artykułów ze strony: mieszkanieplus.org.pl

Omnie Jolanta Buczyńska

Jestem studentką Politechniki Warszawskiej. Współpracuje z szybko.pl od lipca 2017 roku.